Mądrzy mężczyźni

Szukam ich odkąd zrozumiałem, że mi ich brakuje. A to wcale nie było takie oczywiste. Wydawało mi się chyba, że mogę wszystko dostać od kobiet. Może dlatego, że wychowywałem się bez ojca. Teraz już wiem, że jest inaczej. Nie da się nauczyć bycia mężczyzną od kobiety. To jest inna bajka.

Moment, w którym zrozumiałem, że potrzebuję facetów wokół siebie był całkiem dobry. Byłem wówczas w gestaltowskiej szkole psychoterapii i miałem w grupie aż czterech facetów. To skład raczej niespotykany. Zazwyczaj jest ich maksymalnie dwóch. Pięciu w jednej grupie! To był sygnał do działania. Miejsce było wyjątkowo dobre. Można tam było zrzucić maski i darować sobie puszenie. Można było się odsłonić. To było zupełnie nowe doświadczenie. To było rewelacyjne zobaczyć wrażliwych, dojrzałych, starszych ode mnie facetów, którzy mogą sobie pozwolić na złość, na słabość, na smutek i na płacz przy innych mężczyznach. To była dla mnie zupełnie nowa jakość.

Wcześniej doświadczałem głównie innych kontaktów. Odczuwałem, że rozmowy choćby o emocjach wyprowadzają mojego rozmówcę ze strefy komfortu i wtedy zdarzało mi się usłyszeć coś w stylu: „tak, tak, ale, że Kubica już jest tak długo bez zespołu” czy „ale, że Dudka nie wzięli na mundial!”. Głębokie rozmowy kojarzyły mi się raczej z kobietami. A potem całe szczęście się okazało, że może być inaczej.

Zmieniło się też pewnie moje podejście do mężczyzn. Wcześniej zauważałem raczej ich braki, to że nie są idealni. Teraz staram się szukać czegoś wartościowego, czegoś co mógłbym podpatrzeć i może sobie nawet wziąć. I okazuje się, że są tacy faceci. Nieidealni, ale dla mnie cenni. Korzystam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s