Przeklinanie

Uważam, że przeklinanie jest niezwykle ważnym sposobem na wyrzucanie z siebie złości. Nic tak dobrze na mnie nie działa jak wystrzelone w powietrze, bardzo soczyste „Kurwa mać!”. Świetnie się sprawdza, gdy się mocno uderzę. Oczywistym dla mnie jest, że nie stosuję tego podczas rozmowy o pracę, gdy nie znam odpowiedzi na zadane pytanie, czy w innej oficjalnej sytuacji. Nauczyłem się tego wyczucia, gdy byłem dzieckiem. Nie widzę powodu, dla którego mojego dzieci miałyby się tego nie nauczyć. Wobec tego nie mam potrzeb, aby wypleniać u nich używanie tzw. brzydkich słów. Ważne jest dla mnie stosowanie przekleństw wyłącznie w odpowiednich momentach i miejscach, ale zamierzam pozwolić dzieciom na samodzielne wyczucie, co to dla nich oznacza.

ben-white-128604.jpg
Ben White, Unsplash

Załóżmy, że zacząłbym walczyć z ich przeklinaniem. Wydaje mi się, że jedyne co mógłbym uzyskać, to to, że nie będą przy mnie przeklinać. Przypuszczam, że w tej sytuacji będą musiały sobie to zrekompensować przeklinaniem w innych sytuacjach, czyli w gronie znajomych. Wtedy przekleństwa mogą być też świetnymi przecinkami (być może i tak będą, pamiętam jak to było u mnie w wieku nastoletnim).

Co jeśli komuś w mojej rodzinie przeszkadzają tak „straszne słowa” w ustach dzieci? Nic. Absolutnie nic. To nie mój problem i to też nie jest problem moich dzieci.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw (chwila, były jakieś przeciw?) nie zamierzam walczyć z przekleństwami u moich dzieci.

A na deser nawiązująca do tematu scena z „Nic śmiesznego”: https://www.youtube.com/watch?v=PuS81oEIF20

 

PS

Jestem przeciwnikiem używania brzydkich słów. Takimi słowami są poszłem, przyszłem, wyszłem, wziąść, włanczać, wyłanczać itd.

Używanie brzydkiej polszczyzny może prowadzić też do nieporozumień:

23810_ae4b71c096a051900d2bb09dfa8e2388

pobrane.png

Jedna myśl na temat “Przeklinanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s